USby s.r.o. Sálavé vytápění rakouského výrobce Wellina, výhradní obchodní zastoupení pro ČR společností USby s.r.o.
 
Česky

Instalace infrapanelů WELLINA®


Instalace infrapanelů WELLINA je velice snadná.       

Po návrhu technikem společnosti jsou stanoveny potřené příkony a typy infrapanelů. Je určeno jejich optimální umístění s ohledem na stavební dispozice objektu a vybavení interiéru a je zvoleno vhodné umístnění termostatů.

Elektroinstalace a zapojení infrapanelů WELLINA je prakticky identické jako u přímotopného vytápění, pouze s rozdílným umístěním respektujícím princip sálavého vytápění. To znamená výškové umístění kolem středu zdi (obdobně jako ostatní obrazy) a proti delší části místnosti nebo proti zdi s vysokou akumulační schopností. Přesné umístění ovšem vždy konzultujte s odborným technikem. Nevhodným umístěním lze zásadně snížit účinnost vytápění!

Potřebné jističe a průřezy kabelů jsou voleny s ohledem na maximální odběr dané větve. V případě zapojení více panelů na jeden termostat by měl přívodní kabel odpovídat součtu jejich příkonů.

Zapojení infrapanelu do sítě lze realizovat pomocí připojené koncovky na 230V/50hz
s možností montáže za panel kdy neruší pohledový vzhled panelu a umožňuje opakovanou montáž a demontáž panelu. Zásuvku je však potřeba mírně zapustit.
Další variantou je zapojení do krabičky "napřímo" kdy je možné koncovku odstřihnout těsně za koncovkou a zbylý kabel namotat na úchyty. Záruka se tímto neztrácí.

Montáž infrapanelu je zjednodušena přiloženou šablonou v rozměru 1:1 a tedy po přiložení na zeď, zaměření vodováhou a obkreslení čtyř montážních otvorů stačí vyvrtat díry o průměru 8mm. Přiložená montážní sada obsahuje hmoždinky, šrouby a montážní klíč.

Infratopení Wellina - sablona_1 Infratopení Wellina - sablona_1_foto Infratopení Wellina - 2
1. Přiložená šablona 1:1, obkreslíme a vyvrtáme otvory. Osadíme hmoždinky a šrouby. 2. Zavěsíme panel na připravené šrouby a jemně dotáhneme.

3. Panel je zavěšen.

Infratopení Wellina - montaz_400

Celá instalace zabere maximálně 5 minut a potřebujete pouze vrtačku s vrtákem 8mm.

Po zašroubování šroubů s hlavou cca 5 mm od zdiva nasadíte panel na křížový montážní úchyt a zavěsíme. Poté jemně dotáhneme všechny šrouby.

Uchycení je snadné, bezpečné, neruší pohledový vzhled panelu a lze jej zvládnout i svépomocí.

  Wellina