USby s.r.o. Sálavé vytápění rakouského výrobce Wellina, výhradní obchodní zastoupení pro ČR společností USby s.r.o.
 
Česky

Sálavé topení

 Sálavé topení se v České republice rychle rozšiřuje a již nyní máme mnoho spokojených příznivců. Naše společnost USby, s.r.o. vám nabízí vysoce kvalitní infrapanely rakouského výrobce Infrarot Heizsysteme GmbH. Pod značkou Wellina distribuujeme nejkvalitnější infrapanely na trhu. Zajišťujeme veškeré služby od návrhu přes distribuci až montáž infrapanelu na optimální místo.

 Princip sálavého vytápění

 Sálavé topení představuje energeticky úsporné řešení vašeho topení. Princip vytápění je obdobný jako u kachlových kamen. Velkou výhodou infrapanelů je bezesporu rovnoměrné sálání tepla do prostoru místnosti. Umístění panelů na stěny bylo vyhodnoceno jako ideální řešení. Dochází tak k optimálnímu ohřívání podlahy, stěn a stropu. Od nich se dále ohřívá veškerý vzduch v místnosti. Teplý vzduch zůstává v celém prostoru a nehromadí se u stropu jako u klasického vytápění. Místnost je tak rovnoměrně vyhřívaná v celé své ploše. Každý jistě ocení pozitivum v podobě suchého zdiva, které je neustále vysoušeno. Rozdíl teplot mezi podlahou a stropem je v cca do 1°C.  Přesná regulace samostatná pro každou místnost ještě zvyšuje váš tepelný komfort.

 Úsporné řešení - infrapanely

Použití infrapanelů představuje úspornější a komfortnější řešení vytápění v porovnání s běžným podlahovým vytápěním nebo konvekčními radiátory s běžnými zdroji tepla. Vstupní náklady jsou obecně nižší než u plynového topení. Není nutné pořizovat rozvody, přípojky a jiné další příslušenství.

Infrapanely nejenom zahřejí, ale také potěší vaše oči. Topné panely si můžete pořídit v designu historických či moderních obrazů, které dotvoří a podtrhnou váš osobitý styl. V historických objektech jistě zazáří klasické obrazy od Van Gogha, s moderním interiérem bude hezky ladit přírodní motiv či jednobarevné jednoduché topné těleso na bázi skla.

Topné panely představují adekvátní náhradu za klasické vytápění. Lze jimi efektivně vytápět celé byty nebo domy. Stejně tak je lze využít pouze v určité části obytného prostoru na dotápění. Nabízíme také transportní panely, které se dají přenášet a zvyšují tak váš tepelný komfort. Pokud vlastníte rozsáhlejší halu či schodiště je možné využít skvělých vlastností infrakoule, která bude sálat do všech stran a vy využijete maximálně jejího výkonu k vytopení těchto prostor.

 Údržba sálavého topení

Údržba infrapanelů je velmi jednoduchá a nevyžaduje žádné zdlouhavé speciální postupy. Samotný infrapanel není vyroben z částí, které by se mohli časem opotřebovat. Proto vám můžeme zaručit bezproblémový provoz po řadu dlouhých let bez servisních zásahů a nutnosti oprav.

Způsob sálavého topení tedy infrasvětlo je velice příznivé pro lidský organismus. Tento princip se využívá také v kombinovaných saunách, kde se využívá jeho terapeutického účinku.

O výši nákladů a potřebných příkonech se přesvědčte například v sekci reference nebo navštivte kterékoliv naše obchodní zastoupení.

Vaše představy o útulném teplém domově přetvoříme ve skutečnost.

  Wellina