Infratopení a stavební materiály

Jaké stavební materiály jsou vhodné pro vytápění infrapanely Wellina

Sálavé vytápění pracuje na principu ohřevu všech předmětů v místnosti obdobně jako slunce. Ohřívá nábytek, podlahové krytiny, ale také obvodové zdivo a strop. Pro správnou funkci sálavého vytápění jsou vhodné prakticky veškeré stavební materiály. 

Pro dosažení dokonalého komfortu s prakticky rovnou tepelnou charakteristikou bez poklesů teplot nebo přetápění jsou vhodné těžší materiály s vyšší akumulací. U staveb s konstrukčními před stěnami bez akumulace se doporučuje instalace infra panelů na strop.

S ohledem na každý jednotlivý typ stavebních materiálů Vám vždy doporučíme nejvhodnější umístění infrapanelů, regulace, případně dodatečných opatření.

ZDIVO – výběr některých stavebních materiálů

POROTHERM / HELUZ atp…

Porotherm je nejčastějším stavebním materiálem a díky kombinaci vyšší akumulace a kvalitní tepelné izolace je porotherm vhodnou volbou pro vytápění infrapanely Wellina.

Doporučujeme i přes tyto parametry rodinný dům zateplit pro dosažení charakteristiky NED. Využít pro osazení oken systémové řešení zateplených překladů a zdících prvků.

Máme celou řadu realizací v tloušťce zdiva 44 cm bez zateplení, případně 20-30 cm se zateplením atp., reference 1, 2, 3, 4, 5, 6 a další. 

YTONG a jiné POROBETONY

Ytong a podobné porobetony jsou pro infrapanely Wellina vynikajícím zdícím materiálem. Velmi dobře akumuluje teplo a zároveň mají velmi dobou tepelnou izolaci. V kombinaci se zateplením multiporem, polystyrenem i vatou dosahuje nejnižších nákladů na vytápění a splňuje NED parametry stavby. Velmi dobře pracuje s vlhkostí, infrapanely Wellina zdivo rychle vysouší a udržují v nejlepších parametrech tepelné izolace.

Pro stropy z Ytongu při instalaci infrapanelů na strop použijte odpovídající kotvící prvky, přiložené šrouby k instalaci infrapanelů nemají dostatečnou pevnost.

Máme celou řadu realizací se zateplením i bez zateplení, reference 1, 2, 3, 4, a další.

DŘEVOSTAVBY

Dřevostavby jsou pro sálavé vytápění dokonalou volbou. Při konstrukci s instalační předstěnou doporučujeme vzduchovou mezeru vyplnit minerální vatou, pokud ji nelze vyplnit vatou doporučujeme instalaci infrapanelů na strop. Dřevostavby se rychle vytápí, mají minimální tepelnou ztrátu a s infrapanely Wellina lze dosáhnout až k pasivním parametrům stavby. Doporučujeme běžné konstrukce s SDK, OSB deskami ale i Ekopanely atp…

Máme celou řadu realizací různých typů dřevostaveb 123, 4, a další.

SRUBY

Infrapanely jsou vhodné i pro dřevostavby na bázi masivního dřeva typicky sruby atp.., v těchto typech staveb se nejvíce uplatní princip sálavého vytápění infrapanely kdy prostor dokonale vysouší, zdivo se velmi dobře akumuluje.

Doporučujeme využít i výkonné krby a jiná topeniště, tepelná ztráta těchto typů staveb je vyšší a infrapanely jsou v těchto typech staveb investory vždy kombinovány. Infratopení lze ale nadimenzovat i jako jediný zdroj vytápění.

EUROPANEL

Europanely jsou specifickým stavebním materiálem. Vynikají dobrou izolací, nízkými pořizovacími náklady. Při správné realizaci bez tepelných mostů. Zpravidla se dodatečně zatepluje. Spolupracujeme s celou řadou stavebních materiálů specializujících se na tyto stavby. Stavba má nižší akumulaci tepla, nicméně díky kvalitní izolaci je tepelná charakteristika stavby stále velmi vyrovnaná.

Máme celou řadu realizací různých typů dřevostaveb 12a další.

DURISOL / IZOBLOK / VELOX

Vynikající stavební materiály které dokonale kombinují zateplení stavby, difuzi vlhkosti a velmi vysoké akumulace díky masivnímu betonu ve vnitřní části tvárnice. Dřevoštěpka na vnitřní straně tvárnice se velmi rychle ohřeje a teplota v místnosti rychle stoupá a postupně se prohřívá masivní beton který po vypnutí sazby či termostatu velmi dlouhou dobu udržujte teplo v místnostech s minimálními výkyvy.

Máme celou řadu realizací různých typů dřevostaveb 12a další.

CIHLA

Standarní zdící materiál je pro infratopení Wellina běžným typem zdiva vytápěných staveb. Od rodinných domů až po činžovní domy atp.., velmi dobře akumulují ale doporučujeme jejich zateplení min. vatou či polystyrenem.

Cihelné zdivo tvoří nejčastější stavební materiál realizovaných staveb staršího data výstavby a i zde dosahují infrapanely vynikajících výsledků jak tepelné pohody tak i nízkých provozních nákladů. Sálavé teplo vysoušející zdivo přispívá k minimalizaci vzniku rosných bodů a tedy plísní. Infrapanely jsou tak ve starších stavbách velmi často použity i pro alergiky na prach i plísně kterým zabraňují ve vzniku.

Máme celou řadu realizací různých typů dřevostaveb 12, 3, 4, 5, 6, 7, 8a další.

Adresa a kontakty


Otavská 175/12, 196 00 Praha - Čakovice

IČ: 27887626, DIČ: CZ27887626

Obchod: +420 608 366 736, 737

Fakturace: +420 777 287 299

Kontaktní formulář


USBY s.r.o. / Redwell GmbH

Již od roku 2005 zajišťujeme v ČR a SR komplexní služby od poradenství při výběru vhodných typů infratopení Wellina, přes jejich dodávku až po konečnou instalaci tohoto topného systému. Infrapanely Wellina představují dokonalé spojení designu, kvality a vysoké účinnosti.

Novinky

25.1.2018 - aktualizace webu www.usby.cz na nový design a rozšířený obsah o vytápění infrapanely.

© Copyright 2017. USBY s.r.o.

Tiráž | Kontakt