Konstrukce infrapanelů

Patentovaná konstrukce infrapanelů Wellina

Společnost Redwell Maufactur GmbH již od roku 1998, kdy zahájila výrobu infrapanelů Wellina, velmi úspěšně a intenzivně inovuje své produkty. Každým rokem posouvá hranice zvýšení účinnosti a provozní spolehlivosti infrapanelů a trvale tak určuje směr a ukazuje nové možnosti celému odvětví sálavého vytápění.

Infrapanely Wellina jsou chráněny patenty a užitnými vzory, výroba a vývoj je stále 100% v Rakousku v nejmodernějším výrobním závodě na infrapanely.

Vlastní tváření plechů, nejmodernější CNC stroje pro výrobu akumulačního jádra se zafrézovaným karbonovým vláknem, velkokapacitní lis na lepené spoje infrapanelů a další nejmodernější technologie, garantují nejvyšší kvalitu infrapanelů, dokonalý design a maximální kapacitu výroby pro více než 24 zemí světa se zárukou až 10 let!

Karbonové topné vlákno – základ kvality infrapanelů Wellina

Topný prvek je nejdůležitější částí konstrukce infrapanelu!

Základní parametry karbovoného vlákna:

 • životnost bez opotřebení provozem,
 • prakticky nulový elektrosmog,
 • rovnoměrné rozložení teploty na povrchu,
 • odolnost vůči mechanickému poškození,
 • odolnost vůči přepětí v síti / poruchám,
 • nulovou hlučnost.

Životnost karbonového vlákna odolá téměř bez opotřebení provozem

i mechanickému poškození

Karbonová vlákna vynikají nejvyšší odolností při provozu. V porovnání s běžnými topnými kovovými dráty svazek několika tisíc vláken rovnoměrně rozkládá opotřebení na jednotlivá vlákna. Vysoká zatížitelnost vlákna umožňuje provoz i při přepětí v síti, infrapanel vydrží i extrémní zatížení napětími přes 400V, což dlouhodobě žádný jiný infrapanel na trhu nedokáže. Extrémní odolnost má primární vliv na celkovou životnost infrapanelu, který Vám bude sloužit po velmi dlouhou dobu!

Karbonové vlákno je pružné a elastické. V případě vibrací, pnutí vlivem tepelné roztažnosti nedojde k poškození. V případě mechanického poškození povrchu infrapanelu se vlákno přizpůsobí poškození a zpravidla zůstává plně funkční. Ochranná silikonová bužírka chrání vlákno a dokonale jej ukotvuje v akumulačním jádru panelu a poskytuje nejlepší možný přenos tepla nejen na povrch infrapanelu, ale i akumulačního jádra.

Karbovové vlákno je bez elektrosmogu

Svazek karbonových nanovláken v bužírce eliminuje při průchodu el. energie elektromagnetické pole, které vzniká u levných kovových topných kabelů fyzikálním jevem tzv. skin efektem. Dále je vlákno vinuto tak, že se na krajích otáčí o 180° tedy případné minimální elektromagnetické pole je vzájemně vyrušeno. Navíc jsou takto v panelu vytvořeny smyčky pro eliminaci harmonických násobků 50Hz.

Žádná jiná technologie výroby infrapanelů nedosahuje těchto optimálních parametrů a prakticky nulových hodnot elektrosmogu jako infrapanely Wellina.

Infrapanely Wellina mají až o 95% nižší hodnoty elektrosmogu v porovnání i s některými zastaralými technologiemi infrapanelů založených na plastové desce, ve které je na bocích elektrický vodič a mezi nimi je vodivé dielektrikum a kdy el. magnetické pole vzniká mezi těmito bočními vodiči a plastová deska neumožňuje uzemnění. Vždy si vyžádejte certifikaci například IGEF od mezinárodní společnosti pro výzkum elektrosmogu a vlivu na zdraví. Certifikace je levná, může si ji dovolit každý výrobce, ale získají ji pouze kvalitní produkty!

 

Akumulační jádro panelu – pro dokonalé vlastnosti infrapanelu

Akumulační jádro infrapanelu pro delší akumulaci a rovnoměrné rozložení teploty na povrchu.

Základní parametry akumulačního jádra:

 • prodlužuje tepelnou setrvačnost,
 • rozkládá teplotu rovnoměrně na povrchu,
 • eliminuje průhyb infrapanelu,
 • optimálně kotví karbonové topné vlákno.

Rozložení teploty na povrchu infrapanelu musí být dokonalé

Nedílnou součástí konstrukce infrapanelu je akumulační jádro, do kterého se na CNC strojích zafrézovávají drážky pro karbonové vlákno. Tato přesná a drahá technologie je důležitou částí infrapanelů Wellina. Po zapnutí infrapanelu akumulační jádro vedením přebírá teplo od karbonového topného vlákna a rovnoměrně jej rozkládá na celou plochu infrapanelu od kraje ke kraji. Rozdíl teploty je (po natopení na provozní teplotu cca 95°C) pouze v jednotkách °C a je tak dosaženo optimálního vysálaného výkonu z maximální plochy infrapanelu.

Zaručuje dokonale neměnný tvar bez parazitních zvuků při provozu!

Zároveň akumulační jádro vyniká extrémní teplotní zatížitelností až 130°C a proto při běžném provozu při natápění např. z 20°C na 95°C nedochází téměř k žádné teplotní roztažnosti a infrapanel je tak dokonale tichý. Hlavní výhodou je však dokonalá tvarová stálost infrapanelu. Při provozu nevzniká žádné prohnutí jako u běžných levných typů panelů bez tohoto jádra a bez lepených vrstev infrapanelu jako mají infra panely Wellina. Proto je možné instalovat infrapanely i do stropních rámů do SDK, kdy při provozu nevznikají po stranách distance.

Infrapanely Wellina vynikají dokonale rovným povrchem bez průhybu při provozu. Při natápění i chladnutí jsou dokonale nenápadné!

Nejlepší tepelná pohoda

Akumulační jádro, jak napovídá název, má vliv také na tepelnou setrvačnost infratopení a vyrovnanost tepelné pohody v místnosti při vypínání a chladnutí prostoru vlivem regulace teploty termostatem.

Ze všech topných systémů infratopení nejrychleji reaguje na vnější vlivy (solární zisky od slunce, změna nastavení teploty na termostatu, zatopení v krbu atp.) a také má nejrovnoměrnější náběhy a doběhy teploty resp. tepelné pohody, což dokazuje nezávislé měření univerzity v Thessalonice specializující se na tuto problematiku.

Topný povrch – maximální sálavý výkon, snadná údržba, odolnost

Dosáhnout nejlepších parametrů z uvedených vlastností umí pouze infrapanely Wellina díky unikátnímu složení povrchu sálavého panelu.

Základní parametry topného povrchu:

 • s nejvyšší účinností předává teplo z povrchu panelu do prostoru sáláním,
 • mikroporézní povrch zvyšuje účinnost přesto umožňuje čištění a údržbu,
 • odolný povrch brání poškození tělesa,
 • nenápadný design, splývá s bílou zdí,
 • bezpečná dotyková teplota,
 • lze tisknout vlastní motivy ve fotografické kvalitě.

Nejvyšší emisivita povrchu pro nejúčinnější vysálání tepla do prostoru

Schopnost vysálat teplo nebo jej přijmout je jeden a ten samý parametr označovaný jako emisivita. Vyšší hodnota udává snadnější absorpci / vysálání tepla. Ideální laboratorně dosažitelná hodnota je E=1. Vysokou emisivitu mají černé a matné povrchy, které například na sluníčku velmi rychle přijmou teplo a tedy při ohřátí jej také velmi rychle formou sálání předají do prostoru. Infrapanely Wellina dosahují emisivity blízké ideální hodnotě E=0,95-0,97 dle typu panelu. Skleněný povrch je ze speciálního kaleného skla s vysokou emisivitou až 0,95 a tedy zachovává vysokou účinnost při moderním vzhledu.

Bezúdržbový provoz je důležitý

Infrapanely Wellina mají na svém povrchu topné části speciální vypalovanou vysokoemisivní barvu pro dosažení maximální odolnosti proti poškození. Infrapanely Wellina kombinují špičkové parametry vysálání tepla do prostoru při zachování možnosti snadné údržby a čištění. Povrch je odolný proti běžnému poškození, nelze jej prorazit běžným způsobem. Hrany jsou zakulacené, bezpečné a nezanáší se prachem.

Provedení infrapanelů skleněných je ze speciálního kaleného skla, které dosahuje extrémní odolnosti proti poškrábání, oděru a díky lepenému spoji s akumulačním jádrem, jenž topné sklo zpevňuje a je zaručena i bezpečnost proti rozbití. Pokud by se sklo poškodilo, rozpadne se na bezpečností malé kostičky jako autosklo ale části skel zůstávají nalepeny na akumulačním jádru. Pokud není spoj lepený, jako je tomu u některých jiných výrobků na trhu, může se sklo vysypat na zem!

Pokud by byl povrch hrubý jako některé zastaralé technologie, postupné usazování a zapékání prachu spolu s vypalováním křemičitých povrchů znehodnocuje vzhled panelu a postupně snižuje jeho sálavý výkon zhoršením parametrů na povrchu. Také vzhled motivů je na hrubém povrchu rušivý. Infrapanely Wellina mají na povrchu tisk polomatný s ochranným lakem.

Bílé bezrámové provedení je nenápadné, skla jsou nadčasová

Vzhled infrapanelů je primárně podřízen nenápadnému zakombinování do interiéru. Bílé bezrámové provedení má podobnou barevnost a strukturu polomatného povrchu jako běžná bílá malba na zdi. Instalace na strop či stěnu je tak velmi nenápadná a díky tloušťce infrapanelu pouze 1,5 cm je na rozdíl od běžných radiátorů na stěně prakticky nezaznamenáte.

Skleněné provedení je častěji použito pro moderní interiéry, kde je sklo nedílnou součástí interiérů. Bílé provedení nebo černé lze ještě vybírat v provedení skla hladké či strukturované.

Infrapanely řady WE a sklo lze doplnit vlastním tiskem

Lze tisknout vlastní motivy, případně máme k dispozici fotobanku s cca 140 mil. fotografiemi tříděných oborově s vyhledáváním. Tisk je realizován na nejmodernějších tiskových strojích s elastickým pigmentem s vysokou UV a teplotní stabilitou až do 300°C a ve velmi vysokém rozlišení.

Motiv na infra panelech Wellina je jako jediný na trhu zalakován ochranným UV lakem ve vakuové komoře pro ochranu tisku nejen proti poškození, ale pro snadnější a bezpečnější údržbu! Infrapanely Wellina mají extrémně dlouhou životnost a veškeré doplňky včetně tisku musí tato kritéria také splňovat.

Mírně odlišnou technologií tisku používáme pro panely ve skleněném provedení. Tisk je na zadní stranu skla mezi sklo a akumulační jádro. Tisk je tak ochráněn proti poškození úplně a panel má stále lesklé provedení.

Můžete si vybrat mezi matným a lesklým provedením topného povrchu s motivem.

Na závěr bezpečnost, která je až na prvním místě !

Infrapanely Wellina jsou certifikovány a expedovány do více než 24 zemí světa na několika kontinentech. Splňují nejpřísnější technické i bezpečností parametry. Instalace infrapanelů je omezena pouze vzdálenostmi okolo infrapanelu z hlediska hořlavých a výbušných látek, jinak bez omezení. V běžném provozu jsou infrapanely instalovány od cca 15-20 cm od podlahy bez jakéhokoliv rizika.

Infrapanely Wellina řady WE mají jemně strukturovaný povrch, jenž je mikroskopicky porézní a při dotyku cítíte pocitovou teplotu o více jak 20°C nižší. Zároveň infrapanely při provozu sálají a vy vždy víte, že je infrapanel zahřátý.

Nechtěným dotykem cítíte teplý povrch jako u vytápění radiátory při teplotě vody cca 75°C a tak infrapanely lze v domácnosti instalovat i do míst, kde se pohybují děti, domácí zvířata atp.

Adresa a kontakty


Otavská 175/12, 196 00 Praha - Čakovice

IČ: 27887626, DIČ: CZ27887626

Obchod: +420 608 366 736, 737

Fakturace: +420 777 287 299

Kontaktní formulář


USBY s.r.o. / Redwell GmbH

Již od roku 2005 zajišťujeme v ČR a SR komplexní služby od poradenství při výběru vhodných typů infratopení Wellina, přes jejich dodávku až po konečnou instalaci tohoto topného systému. Infrapanely Wellina představují dokonalé spojení designu, kvality a vysoké účinnosti.

Novinky

25.1.2018 - aktualizace webu www.usby.cz na nový design a rozšířený obsah o vytápění infrapanely.

© Copyright 2017. USBY s.r.o.

Tiráž | Kontakt