Pro projektanty a architekty ( příkony, umístění, regulace, PENB a další)

Nabízíme spolupráci na návrhu a instalaci infrapanelů Wellina pro projektanty a architekty. Co nabízíme:

S naší společností máte k dispozici komplexní služby pro zajištění plné funkčnosti vytápění infrapanely Wellina.

Návrh příkonu umístění infrapanelů Wellina

Není nic jednoduššího než se obrátit na odborníky, zadat pár základních parametrů o tepelně izolačních vlastnostech budovy, poskytnout stavební projekt ve formátu PDF, JPG, DWG atp.., a během několika dní obdržíte kompletní návrh vytápění pro své zákazníky.

Řešení vytápění s Vámi důkladně probereme. Porovnáme vložené investice s návratností systému a doporučíme vzhledem k požadavkům zákazníků nejlepší řešení topení na míru. Zpracování projektu provede náš zkušený projektant TZB za pomoci našeho vlastního speciálního software.

Můžete také přímo vyplnit náš formulář:

Návrh umístění infrapanelů Wellina

Součástí návrhu je návrh možného umístění infrapanelů tak aby dosáhly nejvyšší možné účinnosti a rovnoměrnosti prohřátí prostoru. Novostavby zakreslíme do projektu, starší stavby osobně zaměří náš technik a to po celé ČR a SR a nezávazně připraví návrh s ohledem na typ stavby, zdiva, oken a účelu místností.

Návrh regulace a ovládání infrapanelů Wellina

Zajistíme kompletní návrh řešení regulace infrapanelů na základě požadavků zákazníka. Zajistíme koordinaci instalace infrapanelů a regulace se stavební firmou případně dodavatele regulační techniky v případě SMART HOME atp.., pro bytové domy, hotely, penziony, školy a podobně lze zpracovat individuální řešení centrálního řízení vytápění, odečtů spotřeby podružným měřením, kombinaci infrapanelů a vzduchotechniky a další.

Návštěvu referenčních prostor vytápěných infratopením Wellina

Pro projektanty a architekty kteří nemají zatím osobní zkušenost se sálavým vytápěním, předvedeme sálavé topení infrapanely v praxi v naší kanceláři ve 120 let starém domě bez zateplení (360 m2) kde jsou jediným zdrojem vytápění infrapanely Wellina.

Dále nabízíme návštěvu v našich referenčních stavbách od bytů, přes RD zděné, dřevostavby, hotely, paneziony až po velké činžovní domy. Předvedeme vám jak úsporné je sálavé vytápění, jak příjemné a komfortní teplo je v celém prostoru jak je místnost dokonale protopena na rozdíl od běžných systémů vytápění.

Poskytnutí konzultací s Vašimi zákazníky přímo u vás nebo po telefonu

Využijte naší specializace a odborných znalostí použití sálavého vytápění v praxi kdykoliv budete potřebovat. Narazíte při jednání se zákazníkem na dotaz na který neznáte odpověď? Jsme kdykoliv k dispozici a rádi vám poradíme jak po telefonu, emailu ale i při složitějších projektech se náš technik může osobně zúčastnit schůzky a přímo na místě zodpovědět veškeré dotazy, zpracovat návrh příkonů a umístění infrapanelů ve Vašem projektu.

Průkaz energetické náročnosti budov PENB

Jak jistě všichni víme, tento parametr stavby nemá jakoukoliv vypovídací hodnotu o energetické náročnosti budov a o spotřebě vytápění. Problém je zejména v nelogičnosti uvádění ukazatele primární spotřeby neobnovitelné energie (PEF).

Při samotné konstrukci tohoto parametru byl bod nula stanoven naprosto rozdílně pro jednotlivé druhy energií. Zatímco např. u elektrické energie je bodem nula proces spalování paliva v elektrárně a je do něho zahrnuta účinnost tohoto procesu, distribuce a všechny ztráty v průběhu jednotlivých etap, u ostatních paliv je bodem nula energonositel připravený ke spotřebě v místě spotřeby. Veškeré energetické ztráty související s jeho vznikem, těžbou i dopravou jsou zcela opomenuty! Není tak zohledněna například těžba uhlí, doprava a distribuce k zákazníkům, stejně tak u plynového vytápění atp..,

V celém procesu výpočtu (PEF) zcela zde chybí ekonomické hledisko – náklady na jednotlivé zdroje tepla nehrají vůbec žádný význam, např. spalování plynu v klasické elektrárně má výrazně výhodnější PEF než jaderná elektrárna (ekonomicky je tomu samozřejmě naprosto naopak). Je ovšem zcela opomenut i faktor ekologický, neboť při výpočtu je v zásadě jedno, zda tepelným zdrojem v elektrárně je spalováníodpadů, bezemisní jaderná energie či jiný zdroj – PEF bude vždy stejný. Spalování uhlí v místních topeništích je tak téměř trojnásobně zvýhodněno oproti použití elektrické energie a je téměř na úrovni spalování zemního plynu!!

Celý proces výpočtu byl zpracován bez jakéhokoliv konceptu a praktickým důsledkem je zvýhodnění neekologických zdrojů tepla jako je vytápění uhlím a podobně. Nicméně takto byrokratická zátěž je již součástí naší práce a samozřejmě i zde máme možnosti jak zákazníkům zajistit získání energetického průkazu budovy vytápěné úsporným elektrickým vytápěním – infrapanely Wellina.

Jsme připraveni vám i v tomto plně pomoci a získat energetický štítek budovy PENB.

Adresa a kontakty


Otavská 175/12, 196 00 Praha - Čakovice

IČ: 27887626, DIČ: CZ27887626

Obchod: +420 608 366 736, 737

Fakturace: +420 777 287 299

Kontaktní formulář


USBY s.r.o. / Redwell GmbH

Již od roku 2005 zajišťujeme v ČR a SR komplexní služby od poradenství při výběru vhodných typů infratopení Wellina, přes jejich dodávku až po konečnou instalaci tohoto topného systému. Infrapanely Wellina představují dokonalé spojení designu, kvality a vysoké účinnosti.

Novinky

25.1.2018 - aktualizace webu www.usby.cz na nový design a rozšířený obsah o vytápění infrapanely.

© Copyright 2017. USBY s.r.o.

Tiráž | Kontakt