Ochrana zdraví

Vliv infratopení na zdraví

Infrapanely jsou nejpřirozenějším zdrojem tepla, které se inspiruje přírodou – sluncem. Sálavé teplo znáte také ze svého okolí jako jsou kachlová kamna, krby další zdroje tepla.

Sálavé teplo ve zdravotnictví a rehabilitačních centrech i nemocnicích

Sálavé teplo je součástí infrasaun kde jsou prokázány rehabilitační účinky s pozitivním vlivem na imunitní, kardiovaskulární systém a pohybové ústrojí. Sálavé zdroje tepla se používají v rehabilitačních centrech a vybavují se jimi profesionální lékařská zařízení.

Speciálními typy jsou otevřené prohřívací kabiny pro sportovce, které společnost Redwell Manufaktur GmbH s úspěchem zařadila do sportovních klubů pro zvýšení kondice a ochrany zdraví sportovců.

Infrapanely Wellina jsou instalovány také v prostorách s velmi vysokými nároky na ochranu zdraví – v nemocnicích, zde dokazují splnění veškerých norem, certifikací a požadavků na bezporuchový chod a snadnou údržbu.

Sálavé teplo – teplo které znáte!

Ačkoliv si myslíte že sálavé teplo je novinka v oblasti topení, opak je pravdou, jedná se o nejstarší způsob vytápění vůbec a také celá řada domácích spotřebičů je zdrojem sálavého tepla, jsou to například:

 • varná hi-light deska nebo jiný typ el. sporáku (kromě indukce) sálají dokonce s vyšší intenzitou než infrapanely,
 • smaltovaný hrnec na plotě který sálá z boků s podobnou intenzitou jako infratopení,
 • starý typ žárovky s teplotou cca 250 °C je intenzivnějším kruhovým zdrojem než infrapanely,

V oblasti topných systémů se s podobnou intenzitou sálání setkáváme například u:

 • kachlová kamna – topí na teploty cca 50-120°C,
 • krbová kamna a krbové vložky – přední sklo sálá s teplotou i přes 250°C,
 • radiátory pod oknem pokud stopilo dříve koksem na cca 80-90°C se blíží i když s nižší účinností sálavému  vytápění,
 • historicky se nahřáté kameny z ohniště přenášeli na požadovaná místa kde byly zdrojem právě sálavého tepla.

Jak poznáte sálavý zdroj tepla?

Snadno! Pokud stojíte před sálavým zdrojem tepla cca 1-2 metry a i cítíte teplo které na Vás přímo ze zdroje sálá jako když jste na slunci, jedná se o sálavý zdroj tepla. Aby mohl infrapanel sálat, je třeba aby dosáhl teploty na povrchu min. cca 85-95°C, při nižších teplotách je nízký vysálaný výkon a jedná se spíše o konvekční vytápění. Tedy zjednodušeně jakýkoliv předmět o teplotě blízké 100°C je sálavým zdrojem tepla.

Pro ochranu zdraví je důležitá také konstrukce infrapanelu!

Technické řešení infrapanelu je na první pohled jednoduché, ale obsahuje celou řadu parametrů které nesmíte při výběru infrapanelů opomenout. Vybírejte proto vždy mezinárodně certifikované výrobky!

Kvalitní konstrukce = vysoká účinnost, životnost, bezpečnost a ochrana zdraví

 1. Karbonové vlákno topný element z karbonových nanovláken pro extrémní životnost infrapanelů svým vinutím a uložením v celokovovém obalu zaručuje prakticky nulový elektrosmog!
 2. Akumulační jádro tepelná setrvačnost i po vypnutí el. energie přispívá teplené pohodě.
 3. Vysokoemisivní povrch vysoká účinnost, snadná údržba, neměnný vzhled infrapanelů.
 4. Zadní strana infrapanelu je z vysoce leštěného nerezového plechu, odráží teplo do místnosti.

Patentovaná technologie infrapanelů Wellina

Konstrukce infrapanelů Wellina představuje vždy vrchol technologického vývoje infrapanelů. Pro další inovace jsou vždy využívány nejmodernější přístroje na trhu. Toto pravidlo je dodržováno již od roku 1998 a díky němu infrapanely Wellina určují standardy pro celé odvětví kvalitativní, technologické a designové.

Měření účinnosti jsou prováděna na nejmodernějších spektrometrech a výrobky se trvale inovují pro dosažení nejvyšší účinnosti v reálném provozu:

Infrapanely Wellina vždy bez elektrosmogu!

Chraňte své zdraví! Běžné domácí elektrospotřebiče s malými příkony také produkují relativně nízké hodnoty elektromagnetického pole. Mobilní telefony, televize, wifi, pc a další jsou vždy zdrojem nízkých hodnot elektrosmogu.

Infrapanely obecně disponují výkony v řádech stovek wattů a v porovnání s běžnými spotřebiči v domácnosti mohou být významným zdrojem elektrosmogu jako indukční varné desky, trafostanice, elektro rozvaděče atp.., Dbejte vždy na volbu infrapanelů s certifikací nebo prokazatelným změřením minimálních hodnost elektrosmogu!

Infrapanely Wellina jsou konstruovány s ohledem na vysokou účinnost, ale také s maximální ochranou zdraví. Proto využívají ve své konstrukci pouze hi-tech materiály mimo jiné eliminující vzniky a únik elektromagnetické pole.

Základem prakticky nulových hodnot elektrosmogu infrapanelů Wellina je patentované karbonové vlákno s mnoha tisíci nanovlákny. Toto řešení eliminuje vznik tzv. skin efektu. Dále je vlákno vinuto speciálně ve smyčkách v akumulačním jádru panelu tak, aby byly eliminovány harmonické 50 Hz frekvence a jejích násobků. Takto je eliminována podstatná část el. magnetického pole a zbývající část odstraní uzemněný celokovový obal infrapanelu.

Infrapanely Wellina mají nejnižší hodnoty elektromagnetického pole na trhu!

 

Nevyhovující konstrukce infrapanelů jsou z plastových topných desek bez uzemnění, dřevěné rámy na bocích také propouští část elektromagnetického pole ( s rizikem požáru při zkratu topného prvku ), absolutně nevyhovující jsou el. podlahové folie.

Měřením elektrosmogu se zabývají profesionální společnosti, konzultujte s nimi rizika která mohou nákupem nekvalitních infrapanelů bez certifikace vzniknout!

Infrapanely Wellina garantují nejdokonalejší ochranu zdraví

Infra panely získaly kompletní certifikaci a odborníci udělili infrapanelům Wellina celou řadou ocenění:

Ocenění odborníků v oboru TZB:

Adresa a kontakty


Otavská 175/12, 196 00 Praha - Čakovice

IČ: 27887626, DIČ: CZ27887626

Obchod: +420 608 366 736, 737

Fakturace: +420 777 287 299

Kontaktní formulář


USBY s.r.o. / Redwell GmbH

Již od roku 2005 zajišťujeme v ČR a SR komplexní služby od poradenství při výběru vhodných typů infratopení Wellina, přes jejich dodávku až po konečnou instalaci tohoto topného systému. Infrapanely Wellina představují dokonalé spojení designu, kvality a vysoké účinnosti.

Novinky

25.1.2018 - aktualizace webu www.usby.cz na nový design a rozšířený obsah o vytápění infrapanely.

© Copyright 2017. USBY s.r.o.

Tiráž | Kontakt