Instalace

Instalace infrapanelů WELLINA®

Instalace infrapanelů je velice jednoduchá, rychlá a nevyžaduje speciální nástroje. Součástí balení jsou veškeré potřebné montážní prvky a přesné umístění infrapanelu máte připraveno od naší společnosti zdarma. Instalace infrapanelů zajišťují také naši prověřené a proškolené montážní firmy. Garantujeme tak 100% spokojenost našich zákazníků.

 

1. Otevření kartonu s infrapanelem Wellina

Balení infrapanelu obsahuje záruční list na 90 měsíců, manuál, kompletní montážní sadu a šablonu s vrtacími otvory 1:1. Instalace je tak velmi jednoduchá a pro montáž potřebujete již pouze vrtačku s vrtákem o průměru 8 mm a vodováhu či metr.

2. Nalepení distančních podložek na skryté úchyty

Na zadní skryté úchyty nalepte distanční textilní podložky které jsou součástí montážní sady. Vytváří pružnou distanci vůči podloží a zabraňují vydrolování zdiva z otvoru.

3. Vyvrtání montážních otvorů dle přiložené šablony

Přiložte šablonu na stěnu na místo určení naším technikem v návrhu řešení vytápění. Vodováhou správně vyrovnejte a označte tužkou / průklepem místo otvoru pro instalaci hmoždinky a šroubu. Každá šablona obsahuje několik typů panelů dle výkonu vyberte Vámi instalovaný panel s danou roztečí otvorů. Do vyvrtaného otvoru je vhodné aplikovat sanitární silikon který zabraňuje vydrolování zdiva z otvoru, případně otvor velmi pečlivě vyluxujte nebo vyfoukněte vzduchem.

Link na šablony v elektronické podobě:

ŠABONA PRO PANELY WE250, 420, 630, 900,
ŠABLONA PRO PANELY WE 830, 1100, 1600W,
ŠABLONA PRO PANELY ROUND 400 a 600

4. Zavěšení infrapanelu na stěnu

Zavěste infrapanel na šrouby. Šrouby doporučujeme mít vyšroubovány cca 5-10mm od stěny aby bylo snadné panel zavěsit. Po zavěšení zboku dotáhněte přiloženým klíčem v montážní sadě. Dotažení stačí pouze jemné. V případě přílišného utažení na nerovné stěně je možný vznik lupavých zvuků vzniklé pnutím panelu. Pokud tento zvuk uslyšíte, stačí pouze povolit některý z více přitažených šroubů.

Celá instalace zabere maximálně 5 minut. Uchycení je snadné, bezpečné, neruší pohledový vzhled panelu a lze jej zvládnout i svépomocí.

Pokud narazíte na prodejce / realizační firmu infratopení která umístění panelů nechá na Vašem uvážení nebo prostor osobně nenavštívila, jedná se o neprofesionální přístup s rizikem nízké účinnosti infrapanelů a případných problémů s tepelnou pohodou! Vyvarujte se návrhu / instalaci svépomocí. Se vším Vám rádi a ochotně poradíme!

 

Doplňující informace:

 

Průřezy kabelů

Infrapanely mají zpravidla příkon do 1600W / infrapanel. Pro zapojení pouze jednoho infrapanelu je možné použít kabel typ CYKY 3x1,5mm. Doporučujeme pro delší přívodní trasy typ CYKY 3x2,5mm který se také používá pro instalaci dvou a více panelů do maximálního zatížení cca 3,5kW. Poté se vedení rozděluje na více samostatných vodičů.

Vedení kabelů

Vedení kabelů lze řešit jak lištami tak i zasekáním do zdiva. S ohledem na velmi dlouhou životnost infrapanelů Wellina je vhodnější instalovat kabely formou zasekání do zdiva tak, aby přívody k infrapanelům nebyly vidět. Zejména pokud se na infrapanel aplikuje potisk vlastního motivu bude dojem obrazu dokonalý. Pro instalaci v lištách hovoří hledisko nižší ceny instalace.

Jištění panelů:

Infrapanely se jistí stejně jakékoliv jiné elektrické topení běžnými jističi charakteristiky B pro odpovídající příkon. Lze spojit více panelů / místností na jeden jistič. Správné zapojení vždy s námi konzultujte. Realizace samozřejmě provádíme i na klíč a vše v této kapitole samozřejmě zajišťujeme.

Regulace infrapanelů

Regulace infrapanelů je v samostatné kapitole, zkráceně lze použít jakýkoliv typ běžného prostorového termostatu který přerušuje přívod el. energie k infrapanelu.

Pokud je příkon infrapanelů vyšší než zátěž termostatu, instalace probíhá tak že z rozvaděče je přiveden tenčí kabel k termostatu, od termostatu vede zpět do rozvaděče kde se spínají stykače s vyšším spínacím proudem a od těch vede již kabel s větším průřezem k infrapanelu / infrapanelům.

Poznámka: pokud používáte digitální termostaty a pokud bude termostat spínat přímo infrapanel napojený na HDO přívod, zjistěte zda vybrané typy mají i napájecí zdířku a pro termostat přiveďte kabel 5x2,5mm pro dvě fáze – jednu s HDO která napájí infrapanel 20 hodin denně a jednu fázi bez přerušení HDO pro trvalé napájení termostatu. Termostaty mají baterie a po delším čase jejich funkčnost nemusí být 100% a nebudete tak nuceni baterii měnit i když bude poškozena.

Zapojení infrapanelů do sítě

Infrapanely jsou standardně zakončeny koncovkou 230V/50Hz – typ L. Za infrapanelem lze vývod kabelu ze zdi zakončit zásuvkou do které se koncovka zasune a panel zásuvku překrývá. Pro zajištění delší životnosti zásuvky z hlediska teploty za panelem lze zásuvku vyvézt vedle panelu, což není opticky vyhovující. Standardně se z panelem vyvedený kabel ukončuje v krabici typ KU68 kde se ve věnečku napojí infrapanel napřímo – koncovka se ustřihává. Případně lze i vývod kabelu napřímo zapojit přes čokoládu za panelem na odstraněnou koncovku. Na záruku toto odstranění koncovky nemá vliv, pro zapojení v krytí IP65 je odstranění koncovky a napojení do krabice v daném krytí, jedinou možností jak tohoto krytí dosáhnout.

 

Instalace do nestandardních materiálů

Infrapanely obsahují montážní sadu se standardními hmoždinkami pro montáž do běžného zdiva typu cihla / beton.

Pro jiné materiály jako SDK stěny, polystyrenovétvárnice a další je třeba použít odpovídající kotvení. Například pro sádrokartonové stěny / stropy doporučujeme instalaci za použití

 

Instalace infrapanelů na stropy a do SDK

Infrapanely lze instalovat na stropy přes výše uvedené hmoždinky. Speciálně lze infrapanely Wellina díky svému neměnnému tvaru a barevnosti instalovat i do SDK rámů které se instalují souběžně se stropem a infrapanel tak opticky splývá se stropem.

On-line dotaz:

Rádi Vám zodpovíme jakékoliv Vaše dotazy. Poradíme od příkonů infrapanelů, přes umístění až po návrh regulace a instalace infrapanelů.

Adresa a kontakty


Otavská 175/12, 196 00 Praha - Čakovice

IČ: 27887626, DIČ: CZ27887626

Obchod: +420 608 366 736, 737

Fakturace: +420 777 287 299

Kontaktní formulář


USBY s.r.o. / Redwell GmbH

Již od roku 2005 zajišťujeme v ČR a SR komplexní služby od poradenství při výběru vhodných typů infratopení Wellina, přes jejich dodávku až po konečnou instalaci tohoto topného systému. Infrapanely Wellina představují dokonalé spojení designu, kvality a vysoké účinnosti.

Novinky

25.1.2018 - aktualizace webu www.usby.cz na nový design a rozšířený obsah o vytápění infrapanely.

© Copyright 2017. USBY s.r.o.

Tiráž | Kontakt