Výhody a nevýhody

Výhody a nevýhody infratopení

Nízké provozní náklady na úrovni tepelného čerpadla

Princip sálavého vytápění maximalizuje účinnost přenosu tepla do místnosti, eliminuje prostupy tepla obvodovým pláštěm budovy a infratopení tak dosahuje vyšší účinnosti než standardní vytápění radiátory, podlahovým / stropním / stěnovým topením.

Příjemné a zdravé životní klima:

Pomocí kombinace teplejších zdí, nižší teploty vzduchu, minimální prašnosti a vyšší vlhkosti vzduchu než u konvekčního vytápění dosahujeme vytvoření příjemnějšího a zdravějšího životního prostředí v domácnosti.

Suché a zdravé zdivo:

Díky obdobnému principu vytápění jako u kachlových kamen, tedy „sálavého způsobu vytápění“ dochází k ohřevu vnitřních zdí a příček na nepatrně vyšší teplotu než je teplota vzduchu. Vzduch se od takto ohřátých stěn ohřívá až sekundárně.
Princip je opačný tomu, když z lednice vyndáme sklenici vody do prostředí s teplejším vzduchem a na sklenici se vytvoří vodní kondenzát. Obdobně je tomu i u klasického vytápění, kdy ohříváme vzduch a zdivo je chladnější a dochází ke srážení vzdušné vlhkosti na povrchu chladnějšího zdiva, které vlhne a zhoršují se jeho tepelně-izolační vlastnosti. Při sálavém způsobu vytápění jsou teploty vzduchu a stěn vyšší a tedy vlhkost teplejšího zdiva je předávána chladnějšímu vzduchu = zdivo je vysoušeno a zlepšují se jeho tepelně-izolační vlastnosti.

Lepší tepelná pohoda:

Většina lidí dokáže vnímat pocit chladu v místnosti například u velkých prosklených oken či výloh. Stejný pocit můžete mít také při pobytu v místnosti s venkovními zdmi v nedostatečné tloušťce, kdy dochází k jejich prochládání. Ačkoliv teplota v místnosti je nastavena optimálně, vy budete mít pocit chladu a je třeba přidat několik stupňů Celsia s negativním dopadem na Vaší peněženku. Také konvekční způsoby vytápění s cirkulací vzduchu běžně způsobí rozdíl mezi podlahou stropem cca 5-10°C.
Sálavé infrapanely WELLINA při vhodném umístění rovnoměrně prohřívají celý vytápěný prostor. Rozdíly teplot mezi podlahou a stropem dosahují cca 1 °C a tedy na Vás nepůsobí chladné plochy stěn či podlah. Je dosaženo lepší tepelné pohody při nižší teplotě v místnosti. Již nikdy studené nohy! Infrapanely nejsou všelék, tepelným ztrátám je třeba v první řadě zamezit.

Vyrobeno v Rakousku! Bezpečnost provozu a životnost infrapanelů:

Infrapanely WELLINA splňují přísné podmínky pro udělení certifikátů RW TUV, IGEF, CE, ČSA, EZU a další. Jako jediný produkt na trhu získal certifikaci pro provoz v pražském metru, jak pro veřejnost tak i pro technické prostory a společnost USby s.r.o. je s infrapanely Wellina jediným dodavatelem infra panelů, které splnily veškeré extrémně náročné požadavky.
Certifikované řízení jakosti výroby infrapanelu EN ISO 9001:2000 a EN ISO 14001:2004 zaručuje vysokou jakost a spolehlivost.
Bezpečnost provozu je dána také technickým krytím tz. IP. Infra panely splňují krytí IP65 (odolnost vůči nečistotám úplně a vůči tryskající vodě ze všech směrů) při montáži napřímo do krabičky o stejných technických parametrech. Při zapojení do zásuvky přes standardně dodávaný kabel je krytí pouze IP20.
Regulace infrapanelu je řešena externím termostatem spínajícím přívod elektrické energie. S ohledem na vysokou životnost panelu není termostat jeho součástí. Panel neobsahuje žádné mechanické součásti snižující jeho provozní spolehlivost.

Relativně nízké pořizovací náklady a nároky na prostor:

Celý topný systém s infrapanely WELLINA obsahuje pouze topná tělesa, termostaty a přívody elektrické energie.
Žádné další materiálové náklady nejsou potřeba.
Nebudují se komíny, technické místnosti, rozvody vody ve zdech či podlahách, nekopou se přípojky plynu, neplatí se revize a opravy zařízení, nevyměňují se opotřebovaná oběhová čerpadla a ventily, topení lze odmontovat a použít v jiném prostoru a v neposlední řadě lze ušetřit na dekoraci. Infrapanely lze dodat s libovolným motivem či rámem a topení v interiéru „schovat“ dle Vašich představ. Topení se pak stane nedílnou součástí Vašich domovů.

Snadná obsluha:

Infratopení WELLINA je regulováno prostorovými termostaty libovolného typu s odpovídající proudovou zatížitelností. Je možné použít od běžných mechanických přes digitální až po centrální počítačem řízené jednotky nebo s GSM moduly.

Získání přímotopné sazby D57d:

Infratopení WELLINA splňuje podmínky pro získání přímotopné sazby D57d – 20hodin nízký tarif (NT) a 4 hodiny vysoký tarif (VT). Oproti běžným tarifům je cena za NT cca poloviční a za tuto cenu 20 hodin denně běží celý topný systém a celá domácnost. Spoříme tedy nejen na vytápění, ale i na provozu domácnosti a to celoročně! Za rok lze takto u domácích spotřebičů ušetřit 30 až 40% nákladů na jejich provoz.

Nejširší nabídka provedení infrapanelů na trhu – nenápadné i extravagantní nebo s vlastním designem

Můžete vybírat z nejširší nabídky typů tvarů a designů infrapanelů na trhu. Základní bílé bezrámové panely, zrcadla, skla, obrazy ale i topné koule či volně stojící přenosné infrapanely. Více v kategorii produkty.

Kvalita infrapanelů = spokojenost používání

Infrapanely Wellina mají nejdelší životnost na trhu, konstrukce i hi-tech použité materiály jsou vybírány bez kompromisů kvality. Použité karbonové topné vlákno, akumulační jádro z drceného lávového kamene i nerezový zadní plech a kompozitní držáky s přední topnou plochou z patentovaného vysokoemisivního materiálu, který se snadno čistí a tvoří bezrámové provedení, nemají na trhu konkurenci. Pokud požadujete TOP produkt na trhu a neřešit reklamace nebo nízkou účinnost, jsou infrapanely Wellina pro Vás.

Bezúdržbový provoz

Infrapanely jsou konstruovány pro provoz 24 hod. / 365 dní v roce. Jsou instalovány i v náročných průmyslových podmínkách. Extrémně vysoké nároky na použité materiály umožňují poskytnou až 90 měsíců záruku na VEŠKERÉ parametry infrapanelů včetně barevnosti, tvaru atp., což na českém trhu není standardem. Provoz infrapanelů nevyžaduje ŽÁDNÉ dodatečné náklady na servis, revize atp., v horizontu 20 let například v porovnání s plynovým vytápěním uspoří cca  40-50 000 Kč.

Infrapanely oceňují odborníci z TZB – získali jsme nejvíce ocenění odborných porot na trhu!

Odborné poroty z mnoha našich let působené na trhu ocenily infrapanely Wellina především z hlediska inovace oblasti vytápění i z hlediska úspory nákladů na vytápění a v neposlední řadě z hlediska designu. Infrapanely Wellina nekompromisně určují vývoj a trendy v oblasti infratopení. Výrobce trvale pracujeme na inovacích v novém modernizovaném vývojovém centru v Rakousku ve městě Hartberg. Spolupráce s univerzitami jak v Rakousku, Řecku ale i Česku přináší pravidelné úpravy infrapanelů pro maximální efektivitu sálavého vytápění. Více v samostatné kapitole.

 

Nevýhody

Sálavé vytápění je stále častěji instalováno do domů / bytů, kde výhody sálavého vytápění drtivě převažují, je několik limitujících faktorů, kdy je použití infrapanelů méně výhodné nebo nedoporučené. Tak jak se na trhu vyskytují nejen rozdílné kvality navenek podobných panelů, jsou také rozdílně kvalitní prodejci, kteří ať cíleně nebo z neznalosti sálavého vytápění neuvádějí nebo zkreslují i některé nevýhody infrapanelů.

Naše společnost je specializovaná pouze na sálavé vytápění a pouze na infrapanely Wellina rakouského výrobce Redwell Manufaktur GmbH již od roku 2005, firemní sídlo na adrese Otavská 175/12, 196 00 Praha 9 – Čakovice je vytápěno pouze infrapanely a za dobu našeho působení známe naše produkty naprosto dokonale a rádi Vás jako jedni z mála prodejců na trhu seznámíme i s jeho nevýhodami:

Infrapanely neumí komfortně prohřát dvě místnosti jedním panelem

Sálavé topení nevytváří téměř žádnou konvekci, která by umožnila proudění vzduchu do druhé místnosti. Například vytápění akumulačními kamny toto umožňuje. Stejná situace je u schodišť i když menší míře, doporučujeme do každé etáže instalovat jeden infrapanel. Lze toto řešit i jedním, ale toto je součástí návrhu na základě dodaných půdorysů a jedná se o individuální návrh řešení.

Čas natopení prostoru a poté tepelná setrvačnost je delší

Infrapanely svým principem ohřevu interiéru od kterého se ohřívá vzduch dosahují výše uvedených výhod a úspory, ale nevýhodou je delší čas dosažení požadované teploty vzduchu, kdy v porovnání s konvekčním vytápěním musí ohřát nejen vzduch, ale i stěny, nábytek atp., infrapanely jsou tak vhodné pro běžný provoz domácnosti s denním rozdílem teplot do cca 5-8°C nebo na temperaci na určitou teplotu, ale pro rychlé natopení například kamenné chalupy z 0°C na 20°C teploty vzduchu potřebuje delší čas, než konvekční topení. Řešením je použití výkonných infrazářičů atp., nicméně posouzení je vždy součástí návrhu našich techniků, kteří také zdarma a nezávazně osobně zaměřují každou stavbu!

Vysoušení staveb má své limity

Vysoušení staveb je příjemnou a žádanou vlastností infrapanelů. Je třeba ale zabránit jejímu trvalému vzlínání. Při velmi vysokých až extrémních vlhkostech staveb infrapanely vynakládají na vysoušení podstatnou část výkonu, zdivo má trvalý přísun vody a topný výkon panelů a jejich efektivita klesá, v extrémních případech roste vlhkost vzduchu a mohou se tvořit plísně. Toto se týká cca 0,5% staveb, které ale naši technici na místě vždy vyhodnotí.

Umístění infrapanelů určuje tepelnou pohodu a účinnost

Infrapanely se instalují na stěnu / strop dle vybavení místností nábytkem, jejich rozměru a půdorysu také hrají roli plochy a pozice oken. Více v samostatné kapitole. Z toho vyplývá několik limitů – před infrapanelem by měl být volný prostor, aby bylo umožněno sálání do prostoru. Umístění pod okny jako u přímotopů je méně účinné a prohřátí prostoru je nižší. Umístění za dveře, do rohů atp., také snižuje účinnost. Proto návrh umístění řeší naši technici individuálně.

Nevýhody infrapanelů známe a garantujeme že při návrhu od nás se s nimi nesetkáte!

Naše společnost již od roku 2005 pracuje na dobrém jméně nejen produktů, ale i našeho servisu, odbornosti prodejců a funkčnosti realizací. Jako jedni z mála na trhu na nevyhovující stavbu upozorní a dodávku infrapanelů nezrealizují! Pokud v diskusích na internetu čtete příspěvky s negativním ohlasem, vždy zjistěte jaký produkt zakoupili, kdo jim ho prodat a zda bylo provedeno zaměření na místě. Na trhu se lze setkat s produkty prodávanými na eshopech, což značí naprostou neznalost systému a také neúctu a nulovou zodpovědnost vůči zákazníkovi a sálavému vytápění a především oboru obecně.

Adresa a kontakty


Otavská 175/12, 196 00 Praha - Čakovice

IČ: 27887626, DIČ: CZ27887626

Obchod: +420 608 366 736, 737

Fakturace: +420 777 287 299

Kontaktní formulář


USBY s.r.o. / Redwell GmbH

Již od roku 2005 zajišťujeme v ČR a SR komplexní služby od poradenství při výběru vhodných typů infratopení Wellina, přes jejich dodávku až po konečnou instalaci tohoto topného systému. Infrapanely Wellina představují dokonalé spojení designu, kvality a vysoké účinnosti.

Novinky

25.1.2018 - aktualizace webu www.usby.cz na nový design a rozšířený obsah o vytápění infrapanely.

© Copyright 2017. USBY s.r.o.

Tiráž | Kontakt