Ohřev teplé vody

Ohřev TUV – teplé vody při používání infrapanelů Wellina

Nejčastěji se používá standardní bojler

Bojler je vhodný pro každodenní využití, jako jsou koupel, sprcha, mytí nádobí, či běžná hygiena.

Běžně je nutné pokrýt potřebu teplé vody na osobu a den (cca 40–50 litrů),nejekonomičtěji vychází právě ohřev TUV v bojleru. Jedná se o standardní řešení s vysokou spolehlivostí, přesností regulace teploty v bojleru, oběh vody v oběhové soustavě lze regulovat oběhovým čerpadlem kdy se na denní či noční hodiny kdy není TUV potřeba vypíná atd..,

Objem bojleru se nejčastěji volí od 80-200 litrů, vyrábí se i jiné menší či větší typy.

Příkon bojleru je zpravidla 1500 – 2000W a připojuje se jednofázově.

Cena bojleru se pohybuje od cca 3 000 – 6 000 Kč, nejčastějších výrobců Dražice, Ariston a další.

“ S výběrem řešením ohřevu TUV Vám rádi poradíme. Neváhejte se na nás obrátit „

Bojler lze zkombinovat i se solárními panely nebo fotovoltaickými

Pokud zvažujete dosáhnout na nejnižší spotřebu el. energie což v rámci vytápění zaručují infrapanely, oblast ohřevu TUV umožňuje do systému zakomponovat i ohřev TUV z obnovitelných zdrojů.

Fotovoltaický ohřev vody

Fotovoltaický ohřev vody je technicky poměrně jednoduché zařízení. Na střeše Vašeho domu máte umístěné fotovoltaické panely, které vyrábí elektřinu. Elektřina z panelů je dvěma kabely přiváděna přes regulátor přímo k topnému tělesu ve Vašem bojleru (zásobníku teplé vody).

Pořízení solárního ohřevu vody je dotováno z programu Nová zelená úsporám částkou do výše 35.000 Kč. Žádost o dotaci je možné podat i před realizací, díky čemuž máte jistotu, že peníze získáte.

Využití infrapanelů a fotovoltaických panelů pro vytápění a ohřev TUV je nejefektivnější cestou k trvalému snižování energetické náročnosti staveb. V létě je pokrytá spotřeba ohřevu TUV prakticky pouze z FV panelů a přebytky lze v případě implementace bateriových záložních kapacit uložit na využití spotřebiči v průběhu celého dne a v zimních měsících pokrývají FV panely ohřev TUV podstatným dílem a případně přebytky se spotřebují v elektrickém vytápění infrapanely.

Budoucnost energetiky je plně v elektrifikaci všech domácností

Primárně domácnosti v centrech měst budou podpořeni nákupem elektrických vozidel a podobně. Připravované moderní hybridní připojení do el. soustavy s možností snadného přenosu přebytků el. energie a využití úložných kapacit ostatních domácností bude v horizontu 10-20 let samozřejmostí. Využití maximální míry FV elektřiny bude pro každou domácnost prioritou a kombinace s energeticky úporným vytápěním infrapanely Wellina je nejvýhodnějším řešením.

S infrapanely Wellina jste připraveni na blížící se příchod plně elektrifikovaných domácností s plným využitím střešních ploch pro výrobu el. energie FV panely.

Adresa a kontakty


Otavská 175/12, 196 00 Praha - Čakovice

IČ: 27887626, DIČ: CZ27887626

Obchod: +420 608 366 736, 737

Fakturace: +420 777 287 299

Kontaktní formulář


USBY s.r.o. / Redwell GmbH

Již od roku 2005 zajišťujeme v ČR a SR komplexní služby od poradenství při výběru vhodných typů infratopení Wellina, přes jejich dodávku až po konečnou instalaci tohoto topného systému. Infrapanely Wellina představují dokonalé spojení designu, kvality a vysoké účinnosti.

Novinky

25.1.2018 - aktualizace webu www.usby.cz na nový design a rozšířený obsah o vytápění infrapanely.

© Copyright 2017. USBY s.r.o.

Tiráž | Kontakt